Praktiska gatavošanās gada pārskatam, darījumu iegrāmatošana. Inventarizācija dabā un grāmatvedībā pa bilances posteņiem

Viens no svarīgākajiem dokumentu kopumiem, kas uzņēmumiem gada beigās jāizsniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID), ir gada pārskats, kas satur finanšu informāciju, uzņēmuma darbības rezultātu novērtējumu un analīzi konkrētā periodā. Kompetenta gada pārskata sastādīšana palīdz ne tikai informēt VID, bet arī atskaitīties investoriem un topošajiem sadarbības partneriem, kuriem ir svarīgi iegūt skaidru priekšstatu par esošo vai potenciālo darījuma partneri. Taču gada pārskata sagatavošana nebūt nav viegls uzdevums, ņemot vērā, ka likumi mēdz būt mainīgi un nepietiekamas zināšanas var rādīt kļūdas, kas var būtiski ietekmēt uzņēmuma turpmāko darbību. Tāpat ar Grāmatvedības likumu ir noteikts, ka katra pārskata gada beigās ir jāveic arī visa uzņēmuma un lietošanā esošā inventāra un pamatlīdzekļu inventarizācija. Ņemot vērā, ka inventarizācija ir nozīmīgs process katra uzņēmuma dzīvē un nepareiza procesa gadījumā tas var nest zaudējumus, zināšanas šajā jomā ir ļoti nepieciešamas.

Lai uzņēmums spētu veiksmīgi attīstīties, ikvienam grāmatvedim nepieciešams sekot līdzi likuma izmaiņām un būt informētiem par jaunumiem, no kuru pārzināšanas ir atkarīga uzņēmuma darbība. To palīdzēs nodrošināt dalība seminārā “Praktiska gatavošanās gada pārskatam, darījumu iegrāmatošana. Inventarizācija dabā un grāmatvedībā pa bilances posteņiem”.

Semināra ietvaros būs iespēja uzzināt aktuālu informāciju par inventarizācijas veikšanu, dokumentu noformēšanu, korekciju veikšanu, pamatlīdzekļu inventarizāciju, reprezentatīvās automašīnas, UIN un PVN aprēķināšanu, krājumu inventarizāciju, debitoru un kreditoru pārbaudi un saskaņošanu. Tāpat tiks pievērsta uzmanība jautājumiem par avansu norēķiniem, aizdevumiem vadībai, nerezidentiem, uzkrājumiem, debitoriem un ieņēmumi norakstīšanu.

Semināra norises laiks: 13. septembrī plkst. 10:00 – 14:00

E-SEMINĀRS TIEŠSAISTĒ, videokonferences formātā.
DALĪBAS MAKSA – tikai EUR 79 + PVN / *Latvijas Grāmatvedības kluba biedriem – PAR BRĪVU!

Ja aizņemtības dēļ nevarat rezervēt semināra tiešsaistes laiku, būs iespēja to noskatīties arī ierakstā.

Visas apmācību programmas: registreties.com/apmacibas vai http://seminari.lv/

Kursu vadītāja: Jadviga Neilande – sertificēta nodokļu konsultante, ilggadēja VID speciāliste ar lielu pieredzi.

Jadviga Neilande aktīvi iesaistījusies ne vien uzņēmumu konsultēšanā, bet ir arī izdevuma “Nodokļi un Komercija” redaktore un LR Saeimas budžeta un finanšu komisijas un LR Ekonomikas ministrijas Mikronodokļa likuma izstrādes darba grupas dalībniece.

Tas ļauj nemitīgi sekot līdzi visām nodokļu likumdošanas aktualitātēm, ka arī pārstāvēt uzņēmumu pozīcijas pārvaldībā. Iegūtās zināšanas grāmatvedības un finansista specialitātēs, kā arī zināšanu pilnveide kursos ļauj sniegt konsultācijas uzņēmumiem to grāmatvedības sakārtošanā, dodot padomus, kā optimizēt līdzekļus atbilstoši biznesa specifikai.

APMĀCĪBU SATURS:

Inventarizācijas veikšana. Dokumentu noformēšana. Korekciju veikšana.

Pamatlīdzekļu inventarizācija. UIN un PVN ietekme. Nekustamais īpašums un citi objekti. Objektu pāreja reorganizācijā.

Reprezentatīvās automašīnas, UIN un PVN aprēķināšana.

Mazvērtīgais inventārs.

Degvielas pārpalikums. Saimniecības preču, kancelejas preču un citu preču inventarizācija. Vai atlikumus koriģē?

Krājumu inventarizācija. Krājumu zudumi, iztrūkums, pārpalikums, pavadzīmes. Korekcijas grāmatvedībā. Izdevumu koriģēšana.

Debitoru un kreditoru pārbaude un saskaņošana. Vai veidot uzkrājumus? Kad norakstīt zaudētos parādus? UIN un PVN ietekme.

Kases pārbaude. Ja kasē nav naudas…?

Avansa norēķinu personas. IIN un VSAOI ietekme.

Aizdevumi vadībai. IIN vai UIN. Procenti. IIN deklarācija.

Saistītas personas. Transfertcenas. UIN aprēķināšana, PVN koriģēšana.

Nerezidenti. Vai ir jāietur nodoklis? Dokumentu noformēšana.

Uzkrājumi. Debitori, garantijas, tiesu darbi.

Uzkrātie ieņēmumi. Būvniecība un citi pakalpojumi.

Uzkrātās saistības. Noslēgtie līgumi, kas attiecas uz pērno gadu, janvāra rēķini par decembri.

Nākamo periodu ieņēmumi un to norakstīšana. Finansējums pamatlīdzekļiem. Ziedojumi un dāvinājumi. Mazvērtīgi priekšmeti.

Nākamo periodu izdevumi. Avansa rēķini.

Rezerves. Pamatkapitāla palielināšana un samazināšana. Vai jāmaksā UIN?

Ieņēmumu un izdevumu atzīšana. Starpniecība. Tūrisms un apsaimniekošana.

Darījumu grāmatošana.

 

“Nodokļu likumdošanas izglītības centrs”
Tālrunis: 29948182
E-pasts: [email protected]

Lai pieteiktos semināram, lūdzu, aizpildiet šo kontaktformu